Dwunasta Niedziela Zwykła
- Przeżywamy dziś dwunastą niedzielę zwykłą. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30.
- W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o 18.30.
- W ramach misji tworzenia kaplicy wieczystej adoracji w naszym mieście w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych gościmy dziś w naszej parafii członka Fundacji "Adoremus Te Christe" p. Tomasza Smyka, którzy poprzez własne świadectwo doświadczenia adoracji Najświętszego Sakramentu zaprosi nas do podjęcia stałej praktyki adoracji w naszym życiu i odkrycia miłującej Obecności Boga w Najświętszym Sakramencie. Dzieło kaplicy wieczystej adoracji jest dziełem całego miasta i naszego dekanatu.
- Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które wzięły udział oraz przyczyniły się do zorganizowania tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny oraz pikniku parafialnego.
- Bóg zapłać również za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary przeznaczone na trwające prace remontowe w naszej parafii. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Bielsku-Białej.
- W poniedziałek 22 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert organowy w ramach 30. Letnich Koncertów Organowych organizowanych przez Oświęcimskie Centrum Kultury i naszą parafię. Szczegółowy program podany jest na plakatach i na ulotkach zamieszczonych na stolikach z gazetami.
- W piątek 26 czerwca w ostatni dzień roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież wraz z katechetami, nauczycielami i rodzicami o godz. 8.00 na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas nadchodzących wakacji. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. Wszystkim parafianom życzymy zdrowych, owocnych i błogosławionych wakacji.
- Nasza parafia zaprasza do udziału w Ogólnopolskim i Polonijnym Konkursie Literacko-Kompozytorskim ku czci św. Maksymiliana związanym z ogłoszeniem naszego kościoła - Sanktuarium. Szczegóły konkursu podane są na plakacie i na stronie naszej parafii.
- Serdecznie zapraszamy na I Oświęcimską Wystawę Makiet Kolejowych organizowaną przez Klub Modelarzy Kolejowych „Pietrusek”, która odbędzie się w dniach 27-28 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu. Szczegółowe informacje podane są na plakatach.
- Od soboty wchodzi plan wakacyjny Mszy Świętych: w niedziele nie będzie Mszy o 10.00 w dolnym kościele, o 13.15 i w Domu Emeryta. W dni powszednie nie będzie Mszy o godzinie 7.00.
- Liturgia tygodnia:
- W środę, 24 czerwca - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
- Spotkania duszpasterskie:
- Odnowa w Duchu Świętym - w środę po Mszy wieczornej w salce na I piętrze.
- Krąg Biblijny - w czwartek o 19.15 w kawiarence.
- Jutrzenka Pokoju - w piątek o 19.00 w auli Jana Pawła II.
- Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz naszej gazetki parafialnej „Wspólnota” ze stolików pod chórem oraz w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Należność za gazety wrzucamy do puszki.
- Wjazd do naszego kościoła dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich oraz dla matek z małymi dziećmi jest przez kaplicę Bożego Miłosierdzia.
- Pod chórem można wrzucać ofiary przeznaczone na pomoc Ukrainie. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.


